Menu

Elektronik Sigara ve Likitlerinin Kullanımı

Elektronik sigara, ya da diğer adıyla e-sigara günümüzün en etkili sigarayı bırakma aracıdır. İlk olarak kararlılık ile başlayan sigarayı bırakma sürecinin sonucunda başarılı olmak için en uygun yöntem olan e-sigara, oldukça yüksek başarı oranlarına sahip bir üründür. Pek çok sigara tiryakisi bu ürünü kullanmaya başlayarak, gün içerisinde tükettikleri sigara miktarını azalttı ve tamamıyla sigara kullanmayı bıraktı. E-sigara sayesinde, kısa zaman içerisinde sigara içme isteği ile ilgili herhangi bir düşünceniz kalmayacak ve bu sayede vücudunuzu sigaranın zararlı maddelerinden uzaklaştırabilecek, sağlığınıza tekrar kavuşabileceksiniz.

Elektronik sigaralar, içlerinde bulunan e-likitler sayesinde pek çok farklı aromaya sahiptirler. Ayrıca ürünü kullanmaya başladığınız ilk aylarda nikotin barındıran likitleri tercih ederek ve zaman içerisinde nikotin seviyesini azaltıp, son olarak da tamamıyla kaldırarak vücudunuza, sağlığınızı olumsuz etkileyen ve bağımlılık yaratan bu maddeden kurtulabileceksiniz.

signature-series-two-15ml-e-liquid-p871-3079_image

Sigarayı bırakmaya karar vermiş ve bunu e-sigaraya başvurarak yapacaksanız, ilk olarak ne tür bir e-sigara almak istediğiniz belirlemelisiniz. Çünkü bu ürünü ülkemizde pek çok farklı firma üretmekte ve aynı zamanda da üç farklı yaygın modeli bulunmaktadır. Tüm bu markaların ve modellerin çeşitli avantajları ve dezavantajları mevcuttur. Bu nedenle de e-sigara kullanmaya başlamadan önce çeşitli internet sitelerindeki, e-sigara kullanmaya yeni başlayanlara verilen tavsiyeleri dinlemeli ve bu önerilere göre ne tür bir e-sigara satın alacağınıza karar vermelisiniz. Bu karar aşamasında yardımcı olabilecek bir bilgi vermek gerekirse, ülkemizde bu alanda iki farklı başarılı firmanın olduğundan bahsetmeliyiz. Bu firmalar; joyetech ve Eliaf’tır. Bu iki firmanın ürettiği e-sigaralar daha dayanıklı olmakla birlikte fiyat olarak da uygun sayılabilecek seviyelerdedir. E-sigara satın alacaksanız dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ta elektronik sigara likiti olmalıdır. Çünkü piyasada pek çok farklı yerde, pek çok farklı likitler satılmaktadır ve orijinal olmayan, kaçak olarak imal edilmiş likit kullanmanızın bedelini sağlığınız ile ödeyebileceğinizi unutmamalısınız. Bu nedenle de bilindik markaların ürettiği, İSO 9001 sertifikasına sahip ve damgalı elektronik sigara likitlerini tercih etmeye özen göstermelisiniz. Orijinal likitlerin özel tasarımlı ambalaja ve plastik kilitli bir kapağa sahip olduğunu bilmelisiniz. Bu sayede satın almayı düşündüğünüz bir likitin orijinal olup olmadığına daha kolay karar verebileceksiniz.

reklam alanı

Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir